Kdo jsi

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-677-9

Alpress (2002) 80-7218-677-9 288

Emily Grahamová se vrací do Spring Lake do domu, který kdysi patřil její rodině. Očekávaná maloměstská idyla ale záhy bere za své, když jsou na její zahradě nalezeny mrtvoly dvou mladých žen zavražděných s odstupem celého století. Při pátrání po souvislostech mezi oběma zločiny se brzy ocitá ve smrtelném nebezpečí i sama Emily. (Založil/a: Martina)

Toffife
  15. 10. 2015, 12:13
Zajímavý nápad s paralelou minulost/současnost: výborně to funguje.
Poněkud perfektní hlavní hrdinka: obletovaná všemi přiměřeně starými muži v okolí (trochu to připomínalo Červenou knihovnu).
Trošičku rychlý závěr: celý příběh byl příjemně rozložen a poté hrdinka odhalila vraha podle jedné poznámky.

A celkově: Kniha byla vcelku příjemným překvapenímů nelituji, že jsem jí věnovala čas, ovšem pravděpodobně se k ní už nevrátím.
caccadu
  22. 7. 2015, 11:33
Propojení minulosti se současností byl dobrý tah, rozhodně přidal knize na originalitě. Hlavní hrdinka se chovala poněkud pošetile, ale to už u statečných hrdinek, které přijdou na kloub celé záhadě a předběhnou tak vyšetřování detektivů, obvykle bývá.
Trochu jsem se ztrácela v postavách a snažila jsem se uhodnout, kdo je vrahem, naštěstí to nebylo na první pohled zřejmé. Ocenila jsem zejména upozorňování na možné podezřelé, kdy skoro každý občan městečka mohl být vrahem.
Lepší průměr.