Dějiny židovského národa

Originální název: History of the Jews

Leda - 2007
ISBN: 978-80-85336-38-2

Leda (2007) 978-80-85336-38-2 591

Dějiny Židů jsou svého druhu dějiny světa, ovšem viděné pod velmi neobvyklým úhlem, očima inteligentní a vzdělané oběti. Johnsonovi však jde ještě o víc: ukázat podstatu samé historie a křesťanské civilizace. Žádný národ netrval nikdy s větší neochvějností než Židé na tom, že dějiny mají účel a lidstvo osud. Od nepaměti se drželi této víry tváří v tvář strašnému utrpení. Jejich víra a osud daly vzniknout mnoha velkolepým projektům pro lidstvo, vzniklým jak z božské inspirace, tak vytvořených člověkem. S jistou nadsázkou lze proto říct, že Židé stojí v samém středu věčného úsilí dát lidskému životu vznešený záměr. Tato kniha je nejen monumentální kronikou v čase (4 000 let) a prostoru (celý svět), ale syntézou i dramatem. Zároveň nám dává jakoby nahlédnout na odvrácenou stranu naší vlastní rozporuplné civilizace. (Založil/a: skjaninka)

Ondřej Havala
  17. 11. 2016, 21:21
Kdo chce pochopit křesťanství, musí pochopit judaismus. Kniha nabízí ucelený a detailní náhled na historii nejutlačovanějšího národa na zemi. Doporučuji si přečíst Jak byl vynalezen židovský národ pro získání určité objektivity.