Můj bratr Vinnetou

Originální název: Můj bratr Vinnetou

Mladá fronta - 2008
ISBN: 978-80-204-1914-9

Mladá fronta (2008) 978-80-204-1914-9 212

Obsahem i vzhledem atraktivní encyklopedická, a nejspíš už definitivní česká kniha o fenoménu Karel May, Old Shatterhand, Vinnetou aj. Nic takového zde nikdy nevyšlo, a přitom fenomén May ještě nevyčpěl (chystá se v Německu např. nová řada filmů). Stručný životopis spisovatele, zařazení do historických souvislostí, jeho hrdinové, knihy, ilustrace, filmy, profily herců, hudba, chorvatské a slovinské národní parky jako kulisa eurowesternů, historické i aktuální české ohlasy, to vše z pozice nefundamentalistického domácího znalce pro fandy i jen dočasné oběti Karla Maye - a psáno lehkým perem! Větší formát, filmová titulka, stylově zajímavá grafika, pestrý obrazový doprovod. (Založil/a: skjaninka)

Karel Jordán Karel Jordán

dollyk
  11. 1. 2017, 17:33
Je to zajímavá publikace, ale jako životopis Maye je to polovičaté, stejně jako zpráva o jeho vydaných knihách. K této věci se daleko lépe vyjadřuje Klaus Farin. S filmy na motivy jeho knih je to už lepší, samozřejmě se detailně zajímá o produkci z šedesátých let. Pro tuhle dobu je tu vše zpracováno perfektně.