Sočská fronta 1915 - 1917

Sočská fronta 1915 - 1917 Originální název: Sočská fronta 1915 - 1917

Elka Press - 2009
ISBN: 978-80-87057-04-9

Elka Press (2009) 978-80-87057-04-9 190

Julské Alpy a řeka Soča se v poslendích letech stávají stále oblíbenějším místem pro české turisty, kteří rádi tráví aktivní dovolenou. Jakkoliv tato oblast nabízí bohaté možnosti pro sportovní využití , jen malá část návštěvníků západní části dnešního Slovinska si uvědomuje, že tento prostor je též spojen s novodobými českými dějinami. Stejně je tomu v povodí Soči na jih odtud, v oblasti severoitalského i slovinského Krasu a celého jaderského pobřeží od ústí řeky až k Terstu. V období 1915-1917 zde probíhala rakousko-italská fronta, na níž bojovaly v řadách c. a k. armády desetitisíce vojáků z českých zemí, z nichž mnozí zde padli v mimořádně krutých bojích. Tuto pozapomenutou část naší historie se pokouší přiblížit tato publikace, která čtenáře zavede na místa, kudy tzv. sočská fronta probíhala. (Založil/a: skjaninka)