Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kdo se dívá, když spíš

77%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kdo se dívá, když spíš Originální název: He Sees You When You're Sleeping
Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Nejnovější vydání:
Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-747-3
Počet stránek: 181
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Alpress (2002) 80-7218-747-3 181

Kniha má poněkud vánoční téma. Příběh začíná několik dní před vánočními svátky, a to na dost neobvyklém místě, před nebeskou branou. Hlavním hrdinou románu je Sterling Books. Sterling před několika lety zemřel za dost kuriózních okolností (strefil ho golfový míček), ale protože se vždy a ke všem choval dost sobecky a dokonce dlouhá léta využíval ženu, která ho kupodivu milovala, musí teď sedět v nebeské čekárně a čekat až jej pustí dovnitř. Jeho vstup do nebe však nebude jen tak. Nebeský koncil se totiž usnesl, že si ho musí zasloužit. Pošlou jej proto přechodně zpět na zem a dají mu zdánlivě lehký úkol: má vykonat na Vánoce dobrý skutek.
Sterling si dlouho láme hlavu jak na to. Celý svůj život byl tak zahleděný do sebe, že si nikdy nevšímal problémů lidí kolem sebe. Proto bezcílně bloumá ulicemi New Yorku, až jej nohy zanesou do bruslařského centra. Tam si všimne smutné dívenky Marisy a rozhodne se vypátrat, co tohle roztomilé děvčátko trápí zrovna o Vánocích. Brzy zjistí, že pro všechny lidi s výjimkou Marisy je neviditelný, proto se brzy s milou a přátelskou dívenkou spřátelí a Marisa mu prozradí svůj smutný příběh. Před rokem se její babička a tatínek, slavní zpěváci, stali svědky hrozného zločinu, který spáchali známí gangsteři. Oba byli okamžitě zařazeni do programu na ochranu svědků a od té doby je Marisa neviděla. Sterling vidí, jak se děvčátko trápí kvůli tomu, že rodinu neuvidí ani na Vánoce. Rozhodne se tady, že jí otce a babičku na svátky přivede, ať to stojí, co to stojí.
Bude sice muset využít všechen svůj důvtip a rafinovanost, aby zařídil dopadení mazaných zločinců, a tím konečně osvobodil Marisinu rodinu. Jeho plán nakonec vyjde, učiní tím dobrý skutek a konečně dostane povolení od nebeského koncilu, aby vešel do nebe. To už pro něj ale není důležité, největší odměnou pro něj je, když vidí Marisu konečně šťastnou. (Založil/a: Martina)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace