Silent Brotherhood

Silent Brotherhood Originální název: Silent Brotherhood

Nezjištěno / Jiné - 2009

Nezjištěno / Jiné (2009)

Nakladatelství: Kontingent Press 2009

S vydáním českého překladu této knihy nyní uplyne celých dvacet pět let od chvíle, kdy ve Spojených státech, na ostrově Whidbey Island západně od pobřeží státu Washington, plameny hořící chaty spálily naději skupiny Američanů na rozpoutání druhé americké revoluce. Uvnitř chaty celé dva dny odolával pětisetnásobné přesile federálních agentů jeden muž, který byl vůdcem oné skupiny. Muž, který je rok předtím vytrhl z nečinnosti a svedl je na cestu, která jim měla přinést jen smrt, nebo dlouhé roky ve vězení. Ale ty desítky mužů a žen slepě věřily, že takové riziko stojí za to, oč usilovaly. O samostatnou bílou republiku na území Spojených států amerických. Jejich naděje shořely 8. prosince 1984, kdy federální agenti do chaty, kterou nebyli schopni dobýt, vystřelili raketu, od která chata v okamžiku vzplála, a skrývající se muž v plamenech našel svou smrt. (Založil/a: skjaninka)