Titanic

Originální název: My story: Titanic

Egmont - 2009
ISBN: 978-80-252-1147-2

Egmont (2009) 978-80-252-1147-2 127

V knize Titanic si čtenář přečte fiktivní deník svého vrstevníka, který právě prochází zlomovými okamžiky života. Jeho osud se odehrává na pozadí událostí, které vstoupily do světových dějin.Kniha Titanic je deníkem Margaret Anne, která sní o tom, že jednoho dne opustí sirotčinec a vydá se do světa. Nemůže uvěřit svému štěstí, když si ji bohatá paní Carstairsová vybere jako doprovod na cestě do New Yorku - na palubě obrovského parníku Titanic. (Založil/a: skjaninka)

#deník  #dívka  #plavba  #loď  #titanic

Adenoid Hynkel
  29. 8. 2016, 10:51
Příběh vystavený na jedné z největších katastrof moderních dějin. Oceňuji snahu přiblížit historii celkem poutavým způsobem mladším, pro které je kniha určená. Samozřejmě že to není literatura faktu a nadšence nenadchne, nicméně sem tam si nějakou informaci určitě odnesete. Deníková forma příběh moc nenarušovala, i když mi po pár stránkách neustálé upozorňování na to, že je to vlastně deník, začalo pít nervy: "Musím teď na chvíli přestat psát, protože..." Proč? Jsme si toho vědomi, není třeba natahovat text, jenž je stejně na svých ani ne 130 stranách záležitostí jednoho odpoledne.