Zaříkávač

Originální název: Necromancer

Euromedia Group - 2010
ISBN: 978-80-242-2800-6

Euromedia Group (2010) 978-80-242-2800-6 408

Zaříkávač je čtvrtou knihou ze série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. Josh a Sofie se konečně dostali zpátky domů. Oba jsou ale zmatenější než kdykoliv předtím. Jejich budoucnost je nejistá. Ani jeden z nich ještě neovládl umění magie živlů, aby mohl ochránit sebe a své dvojče. Opět přišli o Scatty, a Dr. John Dee je jim neustále v patách. Nicméně na obzoru se objevila nová a nyní nejdůležitější otázka: Nakolik můžou věřit Nikolasi a Perenele Flamelovým? A můžou vůbec věřit někomu cizímu? (Založil/a: Naiad)

Alaglesia
  17. 7. 2012, 13:57
Díl od dílu tohoto příběhu jsem nadšenější a nadšenější. Líbí se mi zápletky, nové postavy a nové světy a členění času. Je neuvěřitelné, že autor dokáže jeden den popsat na 200 stranách. Už se těším na další díl.
Jetelik
  28. 10. 2013, 20:31
Již přespříliš zpomalovacích kapitol, které nejen nudí ale i občas lezou na nervy. Autor se nevystačí ani se čtyřmi dějovými linkami. Místo, aby se děj posunul dál,tak bobtná a bobtná do stále větší šíře.
Kenty
  11. 7. 2015, 14:33
*občas se vyskytují spoilery*
Čtvrtý díl jsem přečetla nejrychleji, snad za jeden den myslím. Plný počet hvězd, ale nedám. Protože jsem naprosto usínala u kapitol, které nebyly žádným přínosem knihy.
Už od Čaroděje čekám, kdy se Josh přidá k Johnu Dee. Podezřívala jsem ho už strašně dlouho a konečně se tak stalo.
vojtechadamcik
  25. 12. 2010, 20:43
Vynikající! Už dlouho jsem se takhle nebavil a upřímně řečeno - na tento díl jsem se obzvlášť těšil. Trochu mě zarazilo přílišné prolínání příběhů hlavních postav, ale to nic nemění na tom, že jsem byl opět udiven originalitou příběhu. Zasloužených 5 hvězd.
evik9
  29. 9. 2016, 9:47
Celá série knih je velmi povedená. Moc mě bavila i když už jsem byla poněkud starší čtenář a je to určeno pro mladší.
lera
  27. 5. 2012, 14:08
Kniha je plná zajímavých, občas i nečekaných zvratů. Má to spád. Pro mě jsou ovšem nejzábavnější pasáže, kde vystupuje Scatty, ty jsou úžasné a vždy překvapí.
Pomaleji
  25. 10. 2011, 10:28
S touto sérií mám jeden problém. Kniha je dobře napsaná a čtivá, ale nebaví mě, jak autor nutí hlavní postavy pořád opakovat ty samé chyby. Pořád se střídají pasáže, kdy se hrdinoé chovají rozumě, hned nato zase nesmyslně. Takto laciné dějové oslí můstky jsou otravné narušení zábavy, kterou jinak knihy nabízí...