Východní fronta

Východní fronta

Computer Press
ISBN: 80-251-0802-3

Computer Press 80-251-0802-3 159

Východní fronta byl hlavním bojištěm druhé světové války. Odehrály se na ní nejkrvavější a nejdůležitější bitvy a ofenzívy, které nakonec rozhodly o konečném výsledku největšího válečného střetnutí v lidských dějinách. Poutavá kniha Charlese Winchestera nás provází všemi stěžejními událostmi, které se na východní frontě v letech 1941-45 odehrály. Rozebírá je především z vojenského hlediska a z pohledu armádní taktiky a strategie. Přináší množství ucelených informací a faktů o výzbroji, počtech a technice bojujících armád. Prostřednictví textu, fotografií a vojenských map můžeme sledovat německé přípravy na útok proti Sovětskému svazu, jeho první fázi, německý postup k Moskvě a ke Stalingradu, gigantické bitvy v jižním Rusku v letech 1942-43 a nakonec mohutný a vytrvalý postup sovětských vojsk, který skončil v květnu 1945 dobytím Berlína. (Založil/a: skjaninka)