Pátrání po Šifře mistra Leonarda

Pátrání po Šifře mistra Leonarda Originální název: Code Da Vinci: L'Enquête

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01691-5

Albatros (2005) 80-00-01691-5 214

Katolická církev prý po staletí tutlala strhující pravdu o počátcích křesťanství - Ježíš a Máří Magdaléna měli dítě. Taková je teze světového bestselleru Šifra mistra Leonarda. Pro podepření této teze autor románu, Dan Brown, používá mnoho symbolických, náboženských, uměleckých a historických odkazů, které "znějí" pravdivě. Jak dalece jsou přesné?
Předkládáme vám historické pátrání novinářky a odborníka na náboženství, které je obohaceno vyšetřováním na místech - většinou na území Francie - kde se román odehrává. Marie-France Etchegoin a Frédéric Lenoir "pátrají v pátrání" přesně a precizně, ale tké humorným a poučným způsobem. Našli skryté protagonisty tohoto neuvěřitelného příběhu a odkrývají skutečné zdroje Šifry mistra Leonarda... jež jsou důkazem toho, jak skutečnost někdy dokáže překonat fikci. (Založil/a: Naiad)

Frédéric Lenoir Frédéric Lenoir
*03.06.1962