Amores perros / Psí lásky

Amores perros / Psí lásky Originální název: Amores perros

Garamond - 2009
ISBN: 978-80-7407-005-1

Garamond (2009) 978-80-7407-005-1 247

Scénář ke stejnojmennému filmu Amores Perros v němž se proslavil mexický herec Gabriel García Bernal. Tři zacyklené příběhy ze tří propastně odlišných prostředí mexického hlavního města (psí zápasy o velké peníze v lidové čtvrti, přepychový dům modelky a kůlna bezdomovce) spojuje láska (i neláska), která nabývá mnoha ne vždy krásných podob, a samozřejmě psi. Psí láska je metaforou lásky nelidské, dohnané do krajnosti, odpovídající spíš zvířecím pudům. Obrázky ze života v mexické velkoměstské džungli jsou syrově drásavé, protagonisté mluví typickým mexickým argotem. (Založil/a: Milena)

Guillermo Arriaga Guillermo Arriaga
*13.03.1958

alča87
  16. 5. 2013, 23:39
Knihu jsem si pořídila spíše jako učební pomůcku na rozšíření slovní zásoby. Líbil se mi film a příběh mi připadá zajímavý. Svět podle španělsky mluvících zemí je někdy trochu přehnaný, ale asi jenom z našeho hlediska, protože co vím, plno lidí tak opravdu žije.
Příběh plný postav a protikladů, několik dějových linií, které se nakonec spojí. Doporučuji nejem španělštinářům.