Bratři Ricové

Bratři Ricové Originální název: Les frères Rico

Československý spisovatel - 1965
ISBN: 22-097-65

Československý spisovatel (1965) 22-097-65 148

Román »Bratři Ricové«, který Simenon sám pokládá za jednu ze svých nejlepších knih, je napínavý příběh z prostředí newyorské gangsterské organizace, v němž se řeší vážný psychologický problém člověka, který se po obrovském úsilí domohl slušného postavení a je nakonec ochoten zaplatit nejstrašlivější cenu, aby si toto postavení udržel. Přísný, jednoduchý styl a vytvoření oné zvláštní simenonovské atmosféry vzrušujícího napětí, pravdy a poezie představují znamenitou uměleckou úroveň románu. (Založil/a: Horqusa)

Georges Simenon Georges Simenon
*13.02.1903 - †04.09.1989

pratoriax
  23. 11. 2012, 20:04
Moc jsem od teto knizky necokeval. Vlastne jsem ji cetl jen kvuli gangsterskemu pristredi a kvuli tomu, ze i kdyby nebyla zabavna, tak ji mam za chvilku prectenou. Prvnich par stranek neni nic moc, ale pribeh stale nabira na obratkach a na poslednich strankach jsem ani nedychal. I presto ze psychologicky roman neni zrovna muj zanr, tak si myslim, ze ted by mohl dostat sanci.