Korzáři Francouzské revoluce

Korzáři Francouzské revoluce

Akcent - 2001
ISBN: 80-7268-196-6

Akcent (2001) 80-7268-196-6 372

Podtitul: Korzárská válka 2 Žádná jiná námořní velmoc nesvedla vést korzárskou válku s takovou intenzitou a v takové šíři, jako právě Francie. Ta to dokázala dokonce dvakrát. Volné pokračování knihy Korzáři krále Slunce. (Založil/a: shawn)

Gallienus
  16. 6. 2016, 18:37
Autor v úvodu své knihy velmi trefně napsal, že z tohoto období si lidé dokážou vzpomenout z korzárů pouze na Roberta Surcoufa, co se mě osobně týká, trefil to naprosto přesně. Jsem za přečtení knihy rád, mé znalosti této doby jsou dost slabé, kniha to trochu zlepšila. Obecně jsem si nikdy nedělal velké iluze o vlivu revolucí na ozbrojené složky daného státu, pravdou však je, že Francouzská revoluce své námořnictvo naprosto rozvrátila. Hodně jsem obdivoval Roayl Navy z tohoto období (dost mě ovlivnil Hornblower)- Trafalgar, Abúkír velká Nelsonova vítězství, teď to vidím již trochu jinak, ty zmíněné triumfy trochu blednou, když vím, v jakém stavu byl jeho nepřítel...