Madeleine

Podtitul: Nejlepší ze všech možných světů

Originální název: Madeleine
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0992-4

Argo (2013) 978-80-257-0992-4 520
Práh (2003) 80-7252-079-2 552

Memoáry nejslavnější české rodačky líčí její život od narození v předválečném Československu až po kariéru ministryně zahraničí USA. Je to také kniha o nás - o našich i světových moderních dějinách. Čtivá, upřímná, plná víry v život. Zářný příklad úspěšné ženy i svědomité matky (Založil/a: Milena)

vladislaus
  31. 12. 2013, 10:21
První část knihy je zajímavější. Autorka popisuje svůj život za mlada. Druhá část knihy by měla být povinnou četbou pro diplomaty a politiky.
achilles
  13. 1. 2014, 19:57
Velice krásné memoáry, zvláště pro ty, které zajímají mezinárodní vztahy.Mě převážně zaujaly konflikty na Balkáně. To bylo americké mistrovství. Naopak úplně tristní a zbytečné a v knize bohužel zdlouhavě a podrobně popisované, Blízký východ. Ocenil jsem, že se autorka nepouštěla příliš do popisu pseudoskandálu Lewinská. NA závěr mě potěšilo autorčino krátké "politování", že nepřijala Havlovu nabídku, pokusit se stát českou prezidentkou. Velká to žena!
Kebab Bursa
  28. 4. 2014, 21:37
Zase tak často memoáry nečtu, obzvlášť když jsou takto mega pojaté, ale Madeleine jsem si užil. Nebyla tak sterilní, jak jsem si myslel, velice lidsky popsala i své soukromí, včetně situace, kdy jí manžel řekl, že odchází, neboť je tlustá. Z některých pasáží čišela korektnost či servirilita vůči Clintonovi a jiným "kolegům", ale jinak to byla skvělá exkurze do diplomatických kruhů. Svým vypravečským uměním mi dovolila dostat se blízko k Arafatovi, představitelům Ruska, Číny či Izraele, pochopit americký postoj k problémům tohoto světa. Malá česká Madlenka, holocaust a americký sen v jedné knize.
jvaclavik
  10. 11. 2014, 20:15
Zpočátku velmi zajímavá kniha, která se ale s příchodem do politiky paradoxně mění v méně zajímavé čtení. Konec, kde probíhalo neustále handrkování mezi Izraelci a Palestinci, pro mě byl už velmi těžce stravitelný, protože se stejné situace opakovaly stále dokola. Celkem zajímavě je zde popsané i zahraniční mínění o České republice.
01Baruska
  6. 12. 2015, 13:47
Pro mě velice zajímavé čtení. I když musím přiznat, že mi v některých pasážích vysocí světoví politici připomínali spíše děti přetahující se o lízátko. Nejzajímavější částí pro mě bylo vyprávění autorky o jejích vzpomínkách na Čechy a jejího vstupu do světa politiky. Rozhodně tuto knihu doporučuji přečíst všem "vysokým" představitelům české politické scény.