Navždy zneuctěná

Navždy zneuctěná

Podtitul: Svědectcí potupené, prodávané a znásilňované ženy

Originální název: Chambres closes

Víkend - 2009

Víkend (2009) 224

Germaine Aziz je pouze sedmnáct let, když ji prodají a uvězní do vykřičeného domu. Musí čelit kruté realitě: desítky klientů denně, fyzická bolest, zákaz vycházení, nemožnost spatřit denní světlo, krutost podsvětí a pokrytecká nespravedlnost spoluviníků společnosti a státu. Je lapena do pasti a má pouze jeden cíl znovu nalézt svobodu, o kterou byla okradena. Ať v uzavřených alžírských domech či na pařížském chodníku, všude nachází jen samotu, útlak a opovržení. Neustále bojuje s ubohostí svého postavení, stále však věří, že bude nakonec považována za lidskou bytost. Unikátní svědectví Germaine Aziz je dojemnou a spontánní zpovědí alžírské prostitutky. Vypráví o ženě, vržené do krutého systému, na cestě za svou nezávislostí. (Založil/a: Milena)

Germaine Aziz Germaine Aziz
*1928 - †2003

Ducii
  27. 6. 2014, 11:14
Jak říká autorka - je to svědectví. Svědectví psané tak, jak jí to zrovna přišlo na mysl. Bylo by lepší, kdyby tomu někdo dal nějaký formát, nějak to zaobalil, takhle se to strašně špatně četlo a nedalo se v tom moc orientovat. Snůška nepříliš uspořádaných myšlenek.
safety
  22. 10. 2012, 10:41
četla jsem i lepší svědectví... není to nic převratného, ale zajímavé to rozhodně je.. četlo se mi to příjemně - i když styl psaní je takový zvláštní...pokud chcete sáhnout po něčem zajímavém a oddechovém, nenáročném a hlavně po něčem ze života..určitě neváhejte..moc mě to bavilo
locoenlacabeza
  14. 11. 2013, 16:11
"Zkažený život, zkažené mládí, zkažená láska, zkažená sebevražda ... Vrátila jsem se na chodník: můj svět, moje rodina, můj domov ..."

V reakci na předchozí komentář musím oponovat - tohle je dle mého naopak jedno z nejlepších svědectví... I když to je asi dost individuální - osobně mě nebaví zbytečně roztahané popisy a pomalý spád. Styl psaní mi nijak zvláštní nepřipadal. Velmi čtivé, naturalistické, ale přitom žádná teatrálnost a patetičnost. Jedním dechem, tudíž pět hvězd.