Oko boha Rea

Oko boha Rea
Originální název: Eye of Ra

Talpress - 2007

Talpress (2007) 389

Aniž by to širší veřejnost tušila, otevřením Tutanchamonovy hrobky v roce 1923 bylo odhaleno důležité tajemství, které během let přivodí záhadnou smrt více než dvaceti lidí. Tady ale příběh nekončí. Omar James Ross, samotářský egyptolog, se vrací do Káhiry po zmizení svého přítele a kolegy Juliana Cranwella. Kniha Oko boha Rea, plná egyptského bájesloví a dějin, beduínského folklóru, zlověstných tajných organizací a spiknutí trvajícího tisíce let, je napínavý thriller spojující okouzlující postavy s mrazivými záhadami. (Založil/a: Milena)

Michael Asher Michael Asher
*1953

corran
  2. 4. 2013, 12:42
Kniha je nevyvážená. Až do poloviny máte dojem, že nic nedává smysl, že je to jen kupa fragmentů, které dohromady nepasují. Naopak druhá polovina má dost rychlý spád, a rozuzlení někoho možná překvapí. Celkově mi zápletka připadá překombinovaná a schází požitek z složení skládanky. Hlavní postava je nedostatečně propracovaná. Přesto se knížka dobře čte a dá se s ní strávit nejedno příjemné odpoledne.