Soumrak rytířů pouště

Originální název: Sands of death

Baronet - 2008
ISBN: 978-80-7384-080-8

Baronet (2008) 978-80-7384-080-8 290

Jak se často stává, skutečné příběhy jsou mnohdy fantastičtější, než by byl kterýkoli vypravěč schopen vymyslet. V dobách vrcholícího parcelování Afriky, v roce 1880, se francouzská vláda rozhodla spojit Paříž s Timbuktu železnicí překračující saharskou poušť a tak významně posílit své pozice ve střední Africe. Francouzi, poněkud naivně, neočekávali žádný významný odpor domorodých kmenů. Skutečnost se ovšem ukázala být odlišnou, průzkumná výprava, ačkoli vyzbrojena nejmodernějšími zbraněmi, byla Tuaregy, "pány pouště", vlákána do léčky a zdecimována. Až po čtyřech měsících hrstka přeživších účastníků výpravy po nesmírných útrapách doklopýtala do stanice na okraji pouště. Vítězství Tuaregů bylo ovšem jejich posledním, francouzské armádě vzdorovat již nedokázali.
Z pera zkušeného autora vyšel vzrušující příběh hodný velkého románu, líčící poslední slavné dny starobylého společenství Tuaregů, kteří vládli saharské poušti po více než tisíciletí. (Založil/a: Milena)

Michael Asher Michael Asher
*1953

bojovnicka
  8. 6. 2012, 12:20
Kniha byla velmi čtivá. Je členěna do krátkých kapitol, což mám ráda. Začátek byl více popisný, jak putují pouští, ale druhá část je velmi napínavá a četla jsem jí jedním dechem.. O to více mě na tom zaujal fakt, že se jedná o skutečnou událost. N akonci knihy jsou k určitým událostem komentáře s dalšími výklady a upřesněními. Knihu doporučuji.