Tatínkova holčička

Alpress - 2012
ISBN: 978-80-7466-070-2

Alpress (2012) 978-80-7466-070-2 294
Alpress (2003) 80-7218-833-X 294

Ellie Cavanaughové bylo teprve sedm, když byla její starší sestra Andrea zavražděna. Právě ona tehdy ukázala rodičům skrýš, kde se znetvořené sestřino tělo našlo. Dramatická událost poznamenala celý Elliin příští život, neboť rodiče ji od počátku svým způsobem vinili z tragédie a vyčítali jí, že jim o skrýši neřekla hned tu noc, kdy Andrea zmizela. Matka ze zoufalství začne propadat alkoholu. Díky svědectví malé Ellie je uvězněn muž, o jehož vině byla přesvědčena. Ten také, jakkoli svou vinu vytrvale popíral, strávil příštích dvaadvacet let ve vězení. Pátrání však mnohem později odkryje nová děsivá fakta, která postaví tehdejší sestřinu vraždu do zcela jiného světla. S každým dalším zjištěním je Ellie, z níž se mezitím stala novinářka, blíž a blíž nebezpečnému střetu se zoufalým vrahem. Ellie je však tentokrát odhodlána zjistit pravdu za každou cenu a nechat si ji pro sebe. (Založil/a: Martina)

-Nikola-
  8. 6. 2015, 21:01
Po celou dobu četby této knihy jsem se nemohla vžít do role hlavní hrdinky. Nějak jsem ji prostě nerozuměla. Možná to bylo i opačnými názory vedlejších postav.
Zápletka i vyvrcholení bylo úžasné. Ovšem zdálo se mi, že na tak malé ploše vystupovalo až příliš moc postav a děj se odehrává příliš rychle.
Autorka nezacházela moc do detailů, jak by se u detekitvního románu dalo očekávat. Naopak jsem byla znuděna neustálými stereotypy hlavní hrdinky. A to, že neustále navštěvovala kdejakou restauraci či penzion, objednávala si čaj nebo kafé.
Taky bych asi čekala větší vykreslení postav pomocí psychiky a emocí.
Kniha byla pro mě oddychovou záležitostí u kávy, přečetla jsem ji během 2 dnů. Bavila mě, ale vyhledávat znova ji už nebudu.
Rebel
  14. 9. 2012, 9:05
I když už není autorka nejmladší,stále dokáže psát zajímavé a napínavé příběhy.Psychologický thriller Tatínkova holčička je toho jistě důkazem.
caccadu
  22. 7. 2015, 11:25
Nějak jsem se nemohla vžít do kůže hrdinky - přišla mi příliš sebejistá v tom, co se vlastně stalo, přitom je zřejmé, že sedmileté dítě si nemůže pamatovat zcela přesně, co se stalo. Tyhle vzpomínky potom určují celý její život. Přišlo mi to přehnané a nepravděpodobné.
Kdo je vrah, je jasné už od prvních pár stránek. Slabý, snadno zapomenutelný příběh.
majija
  11. 6. 2012, 13:22
Ze všech knih, které jsem od Mary H. Clark četla se mi tato líbila nejvíc. Dokonce bych řekla, že tento příběh se mohl stát i doopravdy. Všem doporučuji....možná si i připravte kapesníky