Jednotky stíhacích letadel - Japonské armády a jejich esa 1931 - 1945

Jednotky stíhacích letadel - Japonské armády a jejich esa 1931 - 1945 Originální název: Japanese army air force fighter units and their aces 1931-1945

Nezjištěno / Jiné - 2007
ISBN: 80-87124-04-9

Nezjištěno / Jiné (2007) 80-87124-04-9 400

Unikátní dílo tří uvedených autorů bylo doposud vydáno pouze v japonštině a angličtině. Výjimečné je v tom, že snad poprvé nepříliš známé historické pozadí a nabízí možnost většího porozumění té druhé straně Pacifické vzdušné války. A to včetně skutečně fundovaného a seriózního přehledu stíhacích jednotek vzdušných sil Japonské císařské armády a jejích pilotů. Kniha je bohatě opatřena podpůrnými seznamy s vysvětlením japonské terminologie, jakož i nepřebernou obrazovou výbavou. Nesčetné fotografie, kresby a diagramy dotvářejí toto významné dílo. Je určené nejen široké čtenářské veřejnosti zajímající se o tuto významnou kapitolu ze světových dějin, ale také vážným badatelům, historikům i studentům přinese celou řadu nových poznatků. (Založil/a: skjaninka)

Wara
  22. 4. 2015, 19:00
V podstatě papírová wikipedie na poměrně zajímavé téma. První část, která popisuje historické působení leteckých jednotek JAAF (tj. letectva japonské armády- nikoliv námořnictva!) ještě celkem ujde, ale zbytek je seznam faktů, údajů, dat a čísel. Je chválihodné, že někdo si dal poměrně dost práce a sepsal velmi detailně všechny jednotky, ale po chvíli čtení se to změní ve změť různých dat. Stejně tak jako v poslední části, která se zabývá jednotlivými piloty, patřícími mezi esa. Fotky, popis, změť čísel a jedeme dál. Po chvíli to vše splývá v jedno...
Není to tedy kniha určená k souvislejšímu čtení, spíše pro hledání detailů a souvislostí v případech, kdy je to potřeba. Pro laiky obávám se až moc nestravitelné čtení.
Tclaw
  21. 5. 2016, 0:41
Mám pocit, že lépe než Wara bych to asi nevyjádřil, proto mi nezbývá než souhlasit s ním. Jen hodnocení dávám vyšší, přeci jen je to kus práce na téma, které zase tak moc netáhne. O to víc to chce mravenčí práci.