Hlasy mrtvých

Originální název: Voices of the Dead

Domino - 2006
ISBN: 80-7303-284-8

Domino (2006) 80-7303-284-8 263

Na začátku to vypadalo jako poměrně jednoduchý případ vraždy, jejíž obětí se stala matka s dcerou. Vzápětí je však zavražděno několik dalších lidí, které spojují dvě věci - znali se s manželem první oběti a umírali v mučivých bolestech. Parisimu je jasné, že tentokrát stojí proti výjimečně krutému protivníkovi. Na první pohled se zdá, že jde o vyřizování mafiánských účtů, ale brzy vyjde najevo, že skutečnost je daleko složitější. Nelítostný zabiják sice prošel tvrdým tréninkem, aby dokázal na rozkaz svých bossů spolehlivě likvidovat nepohodlné osoby, nyní ovšem pracuje na vlastní pěst - a o to brutálněji. Jako bývalý profesionál vraždí způsobem, jež otřese i zkušenými kriminalisty. Parisimu komplikuje situaci i skutečnost, že do případu jsou zapleteni jeho příbuzní patřící k mafii, a navíc musí pracovat s novým partnerem. Tak těžký soupeř a tolik klacků pod nohama... (Založil/a: skjaninka)

Thomas Laird Thomas Laird
*1953

citroon5
  28. 3. 2014, 18:26
Podle mne normální detektivka , spíš lepší průměr.
Neurazí,nenudí , ale na druhou stranu taky to není bůhvíjaká řachanda.
Je tam vcelku dost postav , takže občas jsem listoval , abych věděl kdo je kdo.
Hodně často se přeskakuje v čase,což občas docela rušilo.
A musím říct že kapitoly o osobním životě detektiva byly skvělé,
lepší než ty ,které se týkaly případu samotného.
Lucho Gonzalez
  25. 2. 2013, 22:03
Klasický detektivní román se vším hnusem, který k tomuto žánru bezpochyby patří. Při čtení tohoto díla jsem navíc stále více nabýval dojmu, že bez mafie by snad policie ani nemohla existovat. 80%