Poutníci po hvězdách

Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Návrat - 2000
ISBN: 80-7174-295-3

Návrat (2000) 80-7174-295-3 319

Vesmírní piráti. Byli to idealisté, vědci a průkopníci. Jejich loď byla něco víc než jen pouhé vesmírné plavidlo. Kromě toho, že šlo o velký pokus, byl pro ně Hvězdný poutník i jejich domovem a svou plachtu rozvinul na cestu za setkáním s neznámem, odkud se jeho předchůdci ještě nikdy nevrátili.
Ale pro Viktorii MacKenziovou, vědkyni a velitelku neobvyklého autoritativního systému vládnoucího na lodi, nepřichází největší nebezpečí z vesmíru… ale ze samotné Země.
Neustále se měnící politická situace obrátila vládu proti výpravě a zodpovědní činitelé nyní požadují na lodi vyhlášení stanného práva. MacKenziové je jasné, že se s Hvězdným poutníkem počítá pro vojenské účely.
Aby jejich poslání zachránila, musí provést tu nejodvážnější věc – unést loď a pokračovat v mírumilovném hledání mimozemského života – i za cenu hrozícího nebezpečí jaderné sebevraždy! (Založil/a: Imzadi)

HELLBOY-DB
  10. 7. 2014, 23:19
A já jsem si říkal proč je to tak nudné a ono je to první kniha tetralogie, kterou autorka pojala jako představovačku všech budoucích významných členů lodní posádky. A využila toho tak, že čtyři pětiny knihy obětovala podrobným popisem všech zbytečností, které příběh jen zpomalovaly, nezajímavým dialogům a technická stránka cesty byla opomíjena. A tak světlejším bodem zůstává až závěr, který dojem zlepšil a naznačoval, že pokračování už by mohlo být o poznání zajímavější, ale zklamání už nenapravil. ===20%