Originální název: Caverns of Kalte

Mytago - 2012

Mytago (2012) 300 nový překlad, nové ilustrace, více odkazů
AFSF (1995) 80-85390-29-9 137

Třetí kniha ze série Lone Wolf.

Jsi Lone Wolf, poslední z rytířů řádu Kai. Šokující zprávy otřásají tvou vlastí. Zrádce Vonotar stále žije a nyní vládne v Kalte Ledovým Barbarům. Král slíbil, že Vonotar bude za své činy souzen, ale pouze ty jsi schopen tento slib splnit.
Vydáš se proto na sever do království ledu. V Kaltských jeskyních však na tebe číhají mnohá nebezpečí, dopadení nenáviděného nepřítele nebude snadné. Bude to velmi tvrdá zkouška tvé odvahy i tvých schopností. (Založil/a: Imzadi)

Gigant
  22. 3. 2015, 19:56
Obsahuje spoiler spoiler
Kaltské jeskyně považuji za spíše těžší z celé série, ale o to zábavnější. Obrovskou výhodou je vysoká variabilita a cesty, kterými se lze dobrat úspěchu. Na druhou stranu není příběh poznamenán nějakými zapamatováníhodnými událostmi, ale je skutečně o dlouhém survival cestování, které je zakončeno epickou bitvou s Akraa'Neonor - příšerou z hlubin (finální souboj na konci knihy zde ustanovuje precedens, který se v dalších knihách často opakuje). Za negativní musím označit poměrně snadnou možnost minout celu s Loi-Kymarem (zhruba v poslední 1/8 knihy), načež následuje další X-odkazový děj, který ale nelze úspěšně zakončit.

4* - 75/100
Václav Werner
  9. 10. 2015, 19:29
Tento gamebook je poodle mne nejlehčí z celé série Lone wolf. Dohrál jsem ho na první pokus. Možná by byl težší, ale v predešlé knize série jsem získal Sommerswerd.
mrkvič
  15. 9. 2014, 10:57
Snad nejslabší příběh první řady. Bráno ale dost subjektivně, protože mi nebylo vlastní zminí prostředí a nepřátelé.