Originální název: The ring

Ikar - 1998
ISBN: 80-7176-816-2

Ikar (1998) 80-7176-816-2 346

V novém románu oblíbené autorky je prsten symbolem pouta blízkých lidí i minulosti s budoucností. Minulost, to je éra nacistického Německa a rasové nenávisti, která zahubí nadaného židovského spisovatele a jeho dceru uvrhne do vězení. K budoucnosti se upíná naděje hrdinky, jež po strastiplné cestě zničenou Evropou uprchne do Nového světa. Tady se chce vyrovnat s hořkými vzpomínkami a začít nový život. Příběh plný vášně i zoufalství, lásky i nenávisti, jako vždy chytne u srdce a čte se jedním dechem.

spirlice
  11. 9. 2013, 22:31
Příběh dcery německého bankéře, která prožívá první lásku v době nacistického Německa. Nakonec se jí podaří uprchnout do Nového světa. Tam začíná nový život.
maurarita
  30. 7. 2015, 16:32
Hezké a příjemné počtení o osudových událostech a seznámení z období druhé světové války. Doporučuji na dlouhé večery
Digi
  11. 8. 2014, 19:42
Smutný příběh osudových událostí v období druhé světové války. Ariana přijde o svou rodinu. Prchá z Německa do Francie, kde dlouho nezůstane a dále se vydává do Ameriky, kde začíná nový život...kniha je čtivá a pro mě hodně emocionální
Veroniika
  6. 2. 2013, 16:32
Období druhé světové války mě baví, ovšem zde se paní spisovatelka trošku ztrácela v letech a to mi trošku vadilo, tudíž jedna hvězdička dolů. Ale samotný příběh krásný a čtivý. :)