Malé války

Originální název: Small wars

Víkend - 2010
ISBN: 978-80-7222-710-5

Víkend (2010) 978-80-7222-710-5 384

Hal a Clara se seznámí ještě při Halově studiu na vojenské akademii Sandhurst. On pochází z rodiny s dlouhou vojenskou tradicí a vojenská kariéra mu připadá jako jediné možné životní naplnění. Clara později i s maličkými dcerkami následuje svého milovaného manžela tam, kam ho armáda pošle. Pobyt ve vojenském ležení na Kypru se pro jejich vztah stává vážnou zatěžkávací zkouškou. Zatímco Hal zpočátku vůbec nepochybuje o oprávněnosti britské okupace ostrova, Claru brzy ovládne tušení, že v téhle „malé válce“ s kyperskými vlastenci nemůže nikdo zvítězit. Stejně jako na bitevním poli, v něž se na Kypru nečekaně proměnila jejich vášnivá láska... (Založil/a: Naiad)

Sadie Jones Sadie Jones
*??.??.1967

londruchova
  29. 12. 2015, 20:16
Poměrně čtivá kniha, zajímavý děj. Jen mě mrzel, dle mého, nepropracovaný závěr. V jednu chvíli jsem očekávala i milostnou zápletku, ale k té nedošlo, což je možná škoda, celý děj by to dost obohatilo.