Hudba meče

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Oldag - 2008
ISBN: 978-80-7411-005-4

Oldag (2008) 978-80-7411-005-4 326

Princezna Gabriela ze Svatého Bielu, dcera jednoho z nejmocnějších anglických baronů, proslulá výjimečnou krásou, má posloužit králi k dosažení míru na Vysočině tím, že se provdá za dobrého a ušlechtilého skotského zemana, jehož jí anglický král vybral za manžela.rnK chystanému manželství však nedojde: pro Gabrielu se všechno změní, jakmile se náhodou stane svědkyní nevýslovné krutosti. Jediným výstřelem z luku Gabriela jeden život zhatí, jiný zachrání a zároveň vyvolá válku. Během krátké doby vzplanou na Vysočině boje mezi starými i novými nepřáteli. Gabriela, která původně přijela do Skotska, aby se zde provdala, je vtažena do víru nebezpečných událostí. Přestože svou odvahou a důvtipem udatně čelí dvěma krutým baronům, sama by se jejich intrikám neubránila. Naštěstí se objeví záchrana v podobě Colma MacHugha, nejobávanějšího skotského zemana, který jí může zajistit bezpečí pouze tím, že se s ní sám ožení...

Roanna
  27. 2. 2012, 17:17
Tak jsem po několika letech sáhla po Julince abych zjistila, jestli se už ve svém psaní posunula o něco dál, anebo zůstala u svých opakujících se námětů. Sáhla jsem tedy po Hudbě meče. Bohužel, kromě toho, že si autorka odpustila detailní několikastránkový popis sexuálních scén (jak jsme byli dříve zvyklí) se nezměnilo nic. Stále se jedná o prvoplánový příběh a´la přeslazený kompot namíchaný ze všech osvědčených ingrediencí. Vypravěčský talent sice nejde autorce upřít, ale je potřeba také vytvořit silný příběh, který čtenáře vtáhne a udrží v napětí. Vážně by mě zajímalo, proč právě paní Garwoodová patří mezi nejoblíbenější spisovatelky svého žánru. Její knihy by klidně mohly vycházet jako Harlequinky.