Originální název: Scheepsjongens van Bontekoe

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-429-1

XYZ (2010) 978-80-7388-429-1 413
Státní nakladatelství dětské knihy (1966)
Družstevní práce (1935)

Kniha holandského spisovatele Jahana Fabricia vypráví o napínavých dobrodružstvích i úsměvných příhodách chlapců, kteří se v 17. století jako plavčíci vydali na jedné holandské obchodní lodi Nový Hoorn do oblasti východoindického souostroví. (Založil/a: slide)

wroclav
  3. 11. 2013, 21:53
Nejoblíbenější kniha mého dětství. Čtyři chlapci (jeden z nich omylem) se vydají, jako plavčíci lodí Nový Hoorn kapitána Bontekoe, do východní Indie (Indonésie). Přistanou na Madagaskaru, Mauritiu, zažijí kurděje atd. Ke konci plavby ztroskotají a musí projít přes část Sumatry aby se vrátili do civilizace. Myslím, že žádná jiná kniha mě neovlivnila tolik k cestování, jako tato. Navíc se mě líbí dodnes (na rozdíl od všech Vinetouů).
Silesian
  15. 11. 2016, 15:25
Toto je jedna z knih, na které si vzpomenu, když se vracím ve vzpomínkách do dětství a mládí... četl jsem ji několikrát.
CrazymanM
  3. 2. 2014, 16:21
Moje milovaná kniha z mládí,vždy jsem chtěl být Padde Kelemejn z Jablečného přístavu!!!Mám tu knihu,kde je na přebalu tygr!