Tajemství Vatikánu

Originální název: Secrets of the Vatican

Brána - 2009
ISBN: 978-80-7243-421-3

Brána (2009) 978-80-7243-421-3 192

Další autorova kniha, v níž se tentokrát zabývá slovem i obrazem tajemstvími, která ukrývá papežský stát, je rozdělena do pěti kapitol Historie Vatikánu, Domy svatosti, Život ve Vatikánu, Smrt ve Vatikánu a Utajený Vatikán. Dozvíme se o zajímavostech z historie katolické církve, o uměleckých pokladech ukrývaných ve vatikánských muzeích, o skandálech týkajících se tohoto bohatství, o každodenním fungování církevního státu a o příšerném konci některých papežů. Kniha odhaluje nejvnitřnější život hodnostářů a úředníků ukrytý za zdmi církevního státu. (Založil/a: skjaninka)

Cyrus Shahrad Cyrus Shahrad

Ducii
  11. 11. 2015, 15:44
Velmi lehkým způsobem přibližuje základní data, fakta, skandály a tajemství spojené s Vatikánem. Myslím, že pro začátek dobrá kniha, od které se zájemce o tuto tajuplnou a vším možných (evidentně) prolezlou organizaci může odpíchnout. Mám z toho dobré tipy na to, co by mě mohlo zajímat dál.