Milan Lasica - Jenže já jsem jen komik

Milan Lasica - Jenže já jsem jen komik Originální název: Milan Lasica - Jenže já jsem jen komik

XYZ - 2005
ISBN: 80-86864-47-2

XYZ (2005) 80-86864-47-2 259

V zimě a na jaře roku 2005 téměř čtyři měsíce jednou až dvakrát týdně se potkával autor knihy u Milana Lasici doma nebo v jeho divadelní šatně ve Štúdiu L + S a povídali si. Na každý rozhovor balo pečlivě připraveno téma a řada otázek, ale skoro vždycky se to nějak zvrtlo: Drobná vedlejší otázka otevřela jiný motiv, jiné téma a Lasicovo vyprávění se vydalo vlastní cestou. Bylo to velmi zajímavé, vzrušující. Milan Lasica umí vyprávět a má o čem vyprávět a tato kniha je toho důkazem. Jen mi je škoda, že písmena a papír nedokážou zprostředkovat zvukovou podobu rozhovorů a hlavně smích. V době, kdy se pulty knihkupectví prohýbají pod haldami biografických knih o nejrůznějších celebritách a "celebritách", taková osobnost jako Milan Lasica žádnou knihu, v níž by byl hlavní postavou, nemá. Tak to Autor zkusil napravit. (Založil/a: skjaninka)