Zdena Studenková - Jsem herečka

Zdena Studenková - Jsem herečka Originální název: Zdena Studenková - Som herečka

XYZ - 2009
ISBN: 978-80-7388-270-9

XYZ (2009) 978-80-7388-270-9 268

Osobitý rozhovor publicisty Jána Štrassera s šarmantní a výjimečnou slovenskou herečkou. Zdena je vynikající herečka, má šarm, temperament, inteligenci, je otevřená, nemá problém jasně a ostře formulovat své nezřídka kontroverzní postoje a názory na nejrůznější události a situace svého osobního i našeho veřejného života, píše Ján Štrasser v úvodu své další knihy rozhovorů s pozoruhodnými osobnostmi; proto zvolil právě Zdenu Studenkovou, členku Činohry Slovenského národního divadla. S její profesní poctivostí, důsledně uplatňovanou v rozsáhlém tvůrčím rejstříku, se rádi setkávají i čeští diváci, nedávno například živě na jevišti v muzikálu Hamlet, v němž ztvárnila postavu královny Gertrudy. A kdo alespoň jednou viděl film S tebou mě baví svět, který zvítězil v divácké soutěži o nejlepší českou filmovou komedii století, nezapomene na postavu Gábiny. V divadle vytvořila Zdena Studenková na sto nejrozmanitějších postav, hrála nejméně ve dvou stech padesáti televizních inscenacích, svou osobitost vtiskla více než dvacítce filmů. Absolventka bratislavské Vysoké školy múzických umění hned na počátku své kariéry patřila k nejobsazovanějším a nejúspěšnějším herečkám. Že to platí stále, potvrzuje dosavadních osm vítězství v kategorii Nejpopulárnější herečka v každoroční anketě slovenské televize. Jak to půvabná křehká žena s dívčí postavou všechno dokázala? Odpověď najdete v upřímných odpovědích na chytré otázky, které řeknou o člověku všechno. (Založil/a: skjaninka)