Naše milá Sisi

Naše milá Sisi Originální název: Unsere liebe Sisi

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1315-5

Ikar (2010) 978-80-249-1315-5 222

Tato kniha přináší zcela nový, dosud neznámý obraz císařovny Alžběty. Sami Habsburkové, především arcivévodkyně Žofie, její děti a snachy, jsou totiž vypravěči příběhů, které se čtenář dozví z jejich dosud nezveřejněných dopisů. Arcivévodkyně Žofie byla milujícím srdcem rodiny. Svou lásku předávala s intenzitou sobě vlastní dětem, snachám i vnoučatům. Byla nadšenou pisatelkou dopisů, které si pravidelně vyměňovala s četnými sourozenci, se svými dospělými syny i jejich manželkami. Tato rodinná korespondence však neinformuje jen o všedních událostech císařské rodiny, ale dotýká se i některých aktuálních historických událostí. Je nanejvýš pravděpodobné, že na základě publikování těchto dopisů historie přepíše mnohé kapitoly ze života císařovny Alžběty a arcivévodkyně Žofie. (Založil/a: skjaninka)

pove
  12. 11. 2012, 16:43
Kniha naprosto odporuje Cortiho "Alžběta zvláštní žena". Tak nevím, komu z autorů věřit. Sisi - nepřístupná, egoistická žena bez zájmu od vlastní rodinu a utíkající na cesty před vlastním manželem, Sisi - milující, ale nepochopená žena se srdcem otevřeným potřebným. Co kniha, to jiná Sisi.