Lux perpetua

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Leonardo - 2008
ISBN: 978-80-85951-49-3

Leonardo (2008) 978-80-85951-49-3 476

Historický román od oblíbeného polského autora je závěrečným dílem tzv. "husitské trilogie" . Hlavní hrdina, Reinmar z Bělavy, působí jako husitský špeh v rodném Slezsku, jeho milá Jutta zmizela a husité chystají další nájezd do Slezska ...

illy
  27. 5. 2013, 18:32
Člověku je až líto když dočítá završení Sapkowského trilogie, bezesporu brilantního vyprávění. Člověk jako by tam byl, všechno prožil a ještě chvilku chtěl zůstat... Výborné, víc nemám co říct. Snad jen hlubokosklon překladateli za precizní práci.
rahzul
  16. 8. 2015, 12:36
Mé první setkání se Sapkowskim a musim říci, že na mě udělal opravdu dojem. Brilantně zpracované historické reálie doby husitské, sympatičtí hlavní hrdinové, k tomu trocha lásky i magie - prostě paráda. Jedinou výtku bych měl pouze k závěru trilogie, kdy jsem čekal, že více vygraduje. Jinak hodnotim velmi pozitivně.
nečik
  18. 10. 2011, 5:42
No tak tohle dílo je hodně zajímavé. Čekal jsem cokoliv, ale Sapkowski je pan spisovatel, což zde ukázal snad ještě prokazatelněji než v Zaklínači. Popis doby husitských válek a navíc českých a polských zemí mě opravdu nadchl a čtení jsem si užíval.
Plue
  24. 9. 2015, 16:35
Těžko se loučím s Reynevanem a jeho druhy - Samsonem a Šarlejem. Těžko se loučím s husitskou trilogií...
Reinmar z Bělavy působil jako průvodce - proplouval historií a seznamoval čtenáře s reáliemi té doby, se svým příběhem. Úžasným. Smutným...
Zhabza
  11. 8. 2011, 20:56
Znovu jsem přečetl všechny díly a musím říct, toho v žádném případě nelituji. Hlavním lákadlem pro mě, více než cokoliv jiného, byla doba husitská, ve které se trilogie odehrává. Trochu se ztratila svižnost, která je v předchozích Sapkowského dílech. Celkově se možná ale vrátím ještě za nějaký čas zpět.
elenče
  21. 1. 2012, 17:52
Poslední díl skvělé husitské trilogie hodnotím oproti předchozím dílům 80%, překombinovaný závěr mi nedovoluje dát plné hodnocení. A i co se týče historické reality, které se jindy autor pevně držel, tak se jí právě v závěru vzdaluje.
Dragosani
  1. 12. 2010, 19:59
Celkově geniální trilogie se spletitými událostmi,perfektně vykreslenými postavami a dějem,tak,jak je u Sapkowskeho zvykem!Střídá se realita doby husitské s famózně zakomponovaným románovým dějem Reinmara,který se setkává se všemi významnými osobami té bouřlivé doby okolo roku 1420.A když zabrousí do detailů rodových vazeb,heraldiky a toho kde a jak skutečně páni žili...to člověka pošle do kolen :))