Krajina s jednorožcem

Krajina s jednorožcem Originální název: Krajina s jednorožcem

Blok - 2006

Blok (2006) 474

Poutavá kniha s prvky historického románu a fantasy zavádí čtenáře do mytické krajiny. Líčení spletitých osudů několika postav zaujme nejen dramatickým spádem, ale i krásou slova. Příběh o lásce a věrnosti, cti a přátelství, odplatě a odpuštění.
Králova snoubenka se pár dní před svatbou zamiluje do nesprávného muže. Král po nějaké době zjišťuje, že se zamiloval do chudé zemanky, kterou kdysi zle vyhnal a navíc na ni uvalil kletbu. Ti dva se nakonec vezmou, ale jedné noci po narození dědice mladá královna zmizí, po čase se ztratí i král a nakonec i králův syn. Všechno může zachránit zpěv mýtického jednorožce... (Založil/a: Jehane)

Jehane
  22. 11. 2010, 19:07
Doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy o galantních rytířích, krásných dámách, které mají na věc svůj názor a nejsou to jen nějaké hloupé husičky. Tahle knížka je pro všechny, kteří stále ještě věří pohádkám a tomu, že dobro nakonec zvítězí nad zlem. Moc se mi líbí, jak si autorka pohrála s češtinou a ukázala mi, že čeština skrývá nečekané možnosti vyjadřování. Kniha mi opravdu brala dech, protože je v ní tolik opravdových citů, tolik něhy, zoufalství, naděje, zloby, odpuštění i lásky! Krajina s jednorožcem je prostě úžasná!!!