Výchova houbařů v Čechách

Výchova houbařů v Čechách Originální název: Výchova houbařů v Čechách

Olympia - 2006
ISBN: 80-7033-960-8

Olympia (2006) 80-7033-960-8 205

Milovníkům hub a houbaření je určena kniha, v níž na vás čeká spousta zajímavostí, na které v klasických houbových atlasech nezbývá místo. Například se dozvíte, jaké vitaminy lze v houbách najít, které houby působí jako afrodisiaka a které mají účinek naprosto opačný. Nahlédnete tu i do "trestního rejstříku" hub, abyste se dozvěděli, které z nich jsou opravdu jedovaté, jak je to s lysohlávkou a jinými halucinogenními houbami a jak nebezpečné je s nimi experimentovat. Přečtete si o krásné muchomůrce červené a půvabné muchomůrce citronové a o jejich nespravedlivém obviňování. Zjistíte, které houby zpívají a které "rostou" v galeriích a na poštách. Pochopíte, proč někteří lidé považují houby za potomky ďáblů a čarodějnic a jiní v nich vidí dar boží. A taky vám nabídneme několik populárních receptů z různých zemí na výtečné houbové pokrmy. Zbývá ještě dodat, že tato kniha je věnovaná otci a synovi Smotlachovým, bez nichž by česká mykologie nebyla tam, kde dnes je, a jimž spousta houbařů, kteří potlačili vlastní hrdost a navštívili houbařskou poradnu, vděčí za svůj život. (Založil/a: skjaninka)

slizzing
  6. 7. 2016, 19:47
Jedná se o knihu o houbách ze všech možných pohledů. Autor neopoměl zmínit i životopisy obou Smotlachů, kteří jsou neodmyslitelně spojeni s hobařením. Nejedná se o vyloženou beletrií spíše o zábavnější literaturu faktu. Pro mne jako vášnivou houbařku, to bylo zajímavé, ale někdy až zbytečně zdlouhavé. Doporučuji jen "bláznům do hub"