Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sharpův Trafalgar

93%
5 24
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Sharpův Trafalgar Originální název: Sharpe's Trafalgar
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Nejnovější vydání:
Oldag - 2008
ISBN: 978-80-86508-99-3
Počet stránek: 336
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 41x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Oldag (2008) 978-80-86508-99-3 336

Čtvrtá kniha série Richard Sharpe.

Píše se rok 1805 a podporučík Richard Sharpe se vrací z Indie domů, aby vstoupil do nově založeného pluku střelců. Plavba na Calliope, velké obchodní lodi Východoindické společnosti, pro něj má být odpočinkem od neustálého válčení na indických bojištích a vše nasvědčuje tomu, že odpočinkem víc než příjemným, neboť mu osud přivedl do cesty krásnou lady Grace, manželku britského diplomata lorda Hala. Lady Grace ho zprvu přehlíží a zdá se pro něj nedosažitelná, ale později podlehne jeho mužnému kouzlu a oba se vrhají do riskantního milostného dobrodružství. Idyla však brzy končí, protože zrádný kapitán Calliope dovede svou loď do zajetí francouzské válečné lodi Revenant, jež křižuje Indickým oceánem a přepadává britská obchodní plavidla. Přichází však nečekaná pomoc v podobě britské válečné lodi Pucelle, jíž velí Sharpův přítel kapitán Chase. Chase pronásleduje Revenant už delší dobu, a jakmile se nyní dozví, že na jeho palubě je muž, který veze důležitý dokument o intrikách Francouzů proti britským zájmům v Indii, bez váhání se za ním pouští napříč Indickým oceánem. Když ale po dlouhé honbě podél afrických břehů narazí Revenant u Cádizu na kombinovanou francouzsko-španělskou flotilu, zdá se vše ztraceno.
Na obzoru se však objeví jiná flotila, vedená britským admirálem Nelsonem, a Sharpe má příležitost pomstít se svým nepřátelům v kruté námořní bitvě, která se jednoho říjnového dne rozpoutá u mysu Trafalgar.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

janeicka
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 12. 2013, 21:39
To by nebyl Richard Sharpe, aby se náhodou cestou z Indie nezapletl rovnou do jedné z nejznámějších námořních bitev - do slavné bitvy u Trafalgaru, kde hrdinný admirál Nelson rozdrtil spojenou španělsko-francouzskou flotilu, ale za tu nejvyšší cenu. I díky strhujícímu závěru a netradičnímu prostředí 5*
M.Hynecek
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 11. 2014, 19:16
Ze všech Sharpových, dosavadních dobrodružství se mi toto líbilo zatím nejmíň. Přišlo mi, že autor chtěl hrozně napsat knihu z bitvy o Trafalgar, ale moc nevěděl jak tam Sharpa dostat, a také co k tomu vymyslet za příběh. Proto do knihy narouboval milostnou zápletku, která mě osobně vůbec nezajímala. Jediné co bylo perfektní byla pasáž samotné bitvy. Jestli něco Cornwell umí, tak je to jeho vyprávění bitevních pasáží. Úpně jsem slyšel jak lítají třísky, sviští kule, duní děla a skučí ranění. To jak byl napsána bitva u Trafalgaru se mi líbilo dokonce víc než popis bitvy u Assaye. Těším se na pokračování.