Sabatina

Sabatina

Podtitul: Chtěla mě zabít vlastní rodina!

Originální název: Sabatina

Alpress - 2012
ISBN: 978-80-7362-523-8

Alpress (2012) 978-80-7362-523-8 192
Alpress (2008)

Sabatina prožívá radostná léta dospívání a studií v Linci. I když se považuje za Rakušanku, její rodiče, ortodoxní muslimové, chtějí, aby žila jako správná pákistánská žena - vzala si manžela, jehož jí vybere otec, rodila děti, chodila zahalená v burce, potlačila vlastní názory a zapomněla na vyšší vzdělání. Při jedné z cest do své rodné vlasti rodiče Sabatině oznámí, že se v Pákistánu provdá. Dívka se vzbouří a v tu chvíli proti sobě poštve celé příbuzenstvo. Podle starého zvyku má být zabita, aby čest rodiny byla zachráněna. (Založil/a: skjaninka)

Alibero
  24. 6. 2012, 17:34
Smutný a brutalní příběh Sabatiny je tak emocialní, pro některé lidi nepravděpodobný a znechucující. Zaujal mě od první stránky, hlavně to jak se hlavní hrdinka postupně mění a vše si uvědomuje. Přeju ji, jelikož nepochybuju, že je příběh pravdivý, ať má po zbytek života klid.
pove
  30. 7. 2012, 11:20
Malinko mě kniha zklamala, chyběl mi hlubší popis pocitů, na můj vkus malinko povrchně pojato. Autorce přeju hodně sil do nového života, skrývat se celý život před fanatiky musí být strašné.