Takoví jsme byli - Vzpomínky na Dianu

Originální název: The way we were - Remembering Diana

Domino - 2007
ISBN: 978-80-7303-353-8

Domino (2007) 978-80-7303-353-8 219

"Tato jedinečná a pozoruhodná žena po deset let utvářela můj život a její vliv ve mně přetrvá navždy. Službu Dianě, princezně z Walesu, jsem nikdy nepovažoval za práci, nýbrž za privilegium. Kniha Takoví jsme byli je mým skromným příspěvkem k desátému výročí její tragické smrti. Mým prvořadým cílem je uctít její památku a vyvolat ve čtenáři vzpomínky na Dianu, jaká skutečně byla, jak jsem ji každý den vídal - a jak se nesmazatelně zapsala do našich srdcí." Těmito slovy uvedl Paul Burrel anglické vydání své druhé - a poslední - knihy o lady Dianě. Stránky jsou plné osobních vzpomínek na ženu, pro niž byl nejen zaměstnancem, ale i blízkým přítelem a důvěrníkem. Sotva bychom našli zasvěcenějšího průvodce Dianiným skutečným světem - nikoli tím, který stvořila bulvární média. Burrell například uvádí na pravou míru smyšlenky o zásnubním prstenu od Dodiho Al Fayeda a věrohodně vyvrací zakořeněné přesvědčení, že se za něj Diana hodlala provdat. Umožňuje nám nahlédnout do komnat Kensingtonského paláce, zavede nás na slavný ples v Bílém domě, jeho prostřednictvím blíže poznáme slavné osobnosti, se kterými Dianu pojilo přátelství - nebo k nimž naopak cítila nevraživost. Kniha je doplněna celou řadou doposud nezveřejněných fotografií z Dianina soukromí a ve svém celku je tak důstojnou vzpomínkou na královnu lidských srdcí. (Založil/a: skjaninka)

Paul Burrell Paul Burrell
*1958