Nenápadný půvab Slezska

Originální název: Nenápadný půvab Slezska

Littera
ISBN: 978-80-86458-31-1

Littera 978-80-86458-31-1 103

Nenápadný půvab Slezska je leporelo, jehož hrdinové v drobných příbězích, které se odehrávají napříč dějinami, touží usadit se v katastru malé slezské vesnice Rohov. Touha usadit se a vést klidný a spokojený život je výchozím momentem řetězce událostí a příhod, snů a tužeb postav, které procházejí Rohovem dějinnými etapami od prehistorie až k současnosti. Kniha zprostředkovává obraz společnosti, kde ještě existuje Bůh a která ještě nezdevalvovala svobodu do falešného zdání, že na úkor druhých je dovoleno vše. Úsporné fiktivní texty se prolínají se záznamy z obecní kroniky a dopřávají čtenáři dobrodružství objevovat na pomezí fikce a historie nenápadný půvab venkovského života ve slezské obci Rohov. (Založil/a: skjaninka)

abeva
  23. 4. 2015, 18:52
Ve srovnání s Dědictvím Evy Tvrdé mě tato kniha nenadchla, postavám chybí nádech uvěřitelnosti a kniha se nečte jedním dechem jako zmíněné dědictví. Přesto jsem knihu dočetla.
Jako6
  2. 9. 2012, 10:49
Zajímavé - příběhy obyčejných lidí od desítek tisíc let před naším letopočtem až po současnost proložené zápisky z kroniky. I když jsem ke knize přistupovala s nedůvěrou, nakonec jsem byla velice mile překvapena. Kniha, která si na nic nehraje.