Dědictví

Dědictví
Originální název: Dědictví

Littera - 2005

Littera (2005) 150

Strhující příběh Agnes, nejslavnější hrdinky z knih Evy Tvrdé, a jejích vrstevnic vychází znovu, již ve třetím, upraveném a rozšířeném vydání. Znovu se otevírají dramatické osudy žen konfrontované s velkými dějinami, autentické a čtivé, zasahující hloubkou výpovědi a syrovostí reálií. Životní dráhu hrdinek ovlivňuje pohnutá válečná a poválečná doba, národnostní původ a láska. Čtenář má znovu možnost podlehnout magii příběhů a uvědomit si, že součástí dějin byla i neznámá žena modlící se ve venkovském kostele. (Založil/a: skjaninka)

eormis
  6. 10. 2014, 10:46
Čtivé, pěkné podání příběhu Agnes a Hlučínska, postavy jsou lidské a snadno si lze představit, že to tak opravdu bylo. Rozhodně mi to rozšířilo obzory.
abeva
  23. 4. 2015, 18:49
Strhující příběh hrdé a statečné ženy, která tolik toužila po štěstí a lásce, odehrávající se na pozadí doby, která ani jedné z těchto hodnot nepřála. Knihu jsem přečetla za dva dny, několikrát jsem byla zasažena emocemi, které z knihy čiší. Kniha dokonale vysvětluje i specifika Hlučínska, která jsou dodnes zřejmá.