Čeština nás baví - Hry pro výuku češtiny na 1. stupni ZŠ

Čeština nás baví - Hry pro výuku češtiny na 1. stupni ZŠ Originální název: Čeština nás baví - Hry pro výuku češtiny na 1. stupni ZŠ

Triton - 2005

Triton (2005) 104

Hra ve vyučování efektivně pomáhá při učebních činnostech, zábavnou formou přispívá k přirozenému rozvoji dítěte. Slouží jako prostředek motivační, iniciační, aktivizační i socializační. Sbírka 85 her pro jazykové a slohové vyučování je určena učitelům českého jazyka na prvním stupni základních škol. Je vhodná pro ty začínající, ale také pro učitele s dlouholetou praxí. Hry jsou členěny do tří skupin. Do první skupiny autoři zařadili hry, které se dají uplatnit v jazykové složce učiva češtiny, druhá část je zaměřena na výuku slohu a část třetí tvoří náměty, jež lze libovolně upravit a použít i v jiných vyučovacích předmětech. Autoři nechtěli pouze usnadnit práci sobě a ostatním češtinářům, ale chtěli předložit soubor her, se kterými se dá dále pracovat. Většinu předložených her lze variabilně využít při práci s různým typem učiva. Tvořivý učitel ve sbírce nalezne nejen “hotové” hry, ale také náměty a nápady pro další tvůrčí činnost. (Založil/a: slide)