Kacířka

Kacířka Originální název: Heretic

Oldag - 2004
ISBN: 80-86508-59-5

Oldag (2004) 80-86508-59-5 369

Třetí kniha trilogie Hledání svatého grálu.

Thomas z Hooktonu je zkušeným a odvážným lučištníkem anglického krále Eduarda ve stoleté válce mezi Anglií a Francií, což z něho udělalo přirozeného vůdce. Ve třetím dílu trilogie o hledání svatého grálu je Thomas vyslán v čele menšího oddílu do Gaskoňska, aby se zmocnil hradu Castillon d'Arbizon. Doprovází ho také sir Guillaume, známý z předchozích dílů, a Robbie Douglas, mladý skotský zajatec, jenž byl dočasně propuštěn a stává se Thomasovým druhem. Gaskoňsko je domovem Thomasových předků, kteří kdysi sídlili na hradě Astarac, ale také se tam pohybuje černý rytíř Guy Vexille, brutální vrah Thomasova otce. Navíc je Astarac místo, kde byl kdysi podle pověstí ukrýván svatý grál. Na hradě Castillon d'Arbizon, nachází Thomas dívku Genevieve, která byla inkvizicí odsouzena za kacířství k upálení. Thomas však odmítne Genevieve vydat na smrt, církev ho exkomunikuje, stává se psancem a spolu s Genevieve musí uprchnout i před vlastními lidmi. V cisterciáckém klášteře se Thomas dozvídá nové věci o grálu, a je i svědkem dalšího zločinu černého rytíře Guye Vexilla. Řízením osudu se Thomas vrací ke svým druhům v Castillon d'Arbizon, a svede zde krvavý boj proti obléhatelům, mezi nimiž je i Guy Vexille. Děj končí Thomasovým návratem do rozvalin Hooktonu, kde dojde k nečekanému a symbolickému rozuzlení tajemství grálu.

tomdra
  8. 3. 2012, 18:05
Nemůžu napsat nic jiného než že tato kniha dobrá, jako oba dva předešlé díly. Co jiného čekat od Bernarda Cornwella. Můžu jen doporučit.
mattykratty
  7. 5. 2013, 12:51
těžko, přetěžko se mi loučilo...měl jsem tušení, že si ten keřík mám zapamatovat...skvělé čtení všech tří dílů..