Lučištník

Lučištník Originální název: Harlequin

Oldag - 2004
ISBN: 80-86508-42-0

Oldag (2004) 80-86508-42-0 419

První kniha trilogie Hledání svatého grálu.rnrnBrutální nájezd neznámých ozbrojenců, kteří se v roce 1342 vylodili na anglickém pobřeží a vypálili poklidnou vesnici Hookton, přežije pouze mladý lučištník jménem Thomas. Tento syn místního pastora přísahá umírajícímu otci, že vrátí do Hooktonu posvátnou relikvii uloupenou nájezdníky a bude až na konec světa pronásledovat černě oděného rytíře, zloděje a otcova vraha. To je začátek cesty, která zavede Thomase z Hooktonu do Francie, kde bojuje ve službách svého krále Eduarda III., zamiluje se do krásné bretaňské vdovy a po dobrodružství s ní je nucen prchat před Francouzi i Angličany, až ho vrtkavý osud přivede do situace, kdy se milenci stanou nepřáteli a nepřátelé spojenci. Nakonec se Thomas vrací do anglického vojska a v jeho řadách se zúčastní první velké bitvy v rozvíjející se stoleté válce - bitvy u Kresčaku, v níž padl i slepý český král Jan Lucemburský. Thomasovo předsevzetí pomstít otcovu smrt a získat zpět posvátnou relikvii však osud změní v mnohem obtížnější a vyšší úkol: najít svatý grál.rnLučištník je první kniha ze série Hledání svatého grálu, v níž Bernard Cornwell zamýšlí vylíčit alespoň část z války, která od roku 1337 s různou intenzitou pustošila západní Evropu a později dostala název válka stoletá.

tomdra
  8. 3. 2012, 18:00
Dobrodružný příběh mladého hocha, který jednoho dne přišel o otce i matku a většinu přátel. Tato kniha mě moc bavila a už se těším na další díl.
wyytech
  19. 11. 2016, 7:55
Lučištník se dobře čte od začátku do konce a je po celou dobu napínavý. Pořád se tam něco děje a korunuje to skvěle vylīčená bitva u Kresčaku. Určitě doporučuju.
Foligno
  21. 6. 2013, 7:52
Hledání svatého grálu, je spolu s se Saskými kronikami od téhož autora a Asimovovou Nadací nejlepší série, kterou jsem četl.- Např. Sharp už mne tolik nenadchl.