Svatyně

Svatyně Originální název: Stonehenge

Alpress - 2001
ISBN: 80-7218-624-8

Alpress (2001) 80-7218-624-8 544

Román líčí příběh tří bratrů a jejich vzájemné rivality, která vedla k vytvoření velké starověké svatyně známé pod jménem Stonehenge.
Jednoho dne se ve staré svatyni nedaleko osady Ratharrynu objeví cizinec, který má u sebe množství zlatých předmětů. Nejstarší syn vůdce kmene Lengar cizince zabije a zlato vezme. Ratharrynští věří, že jim bohatství seslali bohové jako dar. Tajemné zlato však vyvolá velké rozbroje nejen v jejich kmeni, ale i mimo něj.
Každý ze tří synů vůdce vnímá velký dar jinak: nejstarší Lengar jako ambiciózní bojovník, prostřední Camban jako podivínský vyvrženec a blouznivec, nejmladší Saban jako ten, kdo dokáže přeměnit fantazii v čin. Na travnatém vrchu vyroste nová velká svatyně Stonehenge, místo určené bohům, zároveň však dílo, jež zůstane navěky svědectvím o moci a umu kmene, který ho zbudoval. Když je svatyně nakonec dostavěna, i sám Saban si musí vybrat mezi bohy a svou rodinou.

tomdra
  25. 3. 2012, 15:39
Ze začátku mě tato kniha moc nebavila, ale pak se příběh tří bratrů (Saban, Camaban, Lengar) změnil v napínavou knihu. Jako vždy mě Cornwell nezklamal.