Kronika válečníkova I - Zimní král

Kronika válečníkova I - Zimní král Originální název: The Warlord Chronicles I - The Winter King

Román Zimní král je prvním dílem umělecky ztvárněných kronik a pověstí z okruhu legendárního krále Artuše. Vypravěč, někdejší Artušův válečník Derfel, rozvíjí dramatickou fresku událostí, k nimž došlo po smrti krále Uthera, o jehož syna a následníka, narozeného za mrazivé noci, se střetávají britští velmoži pátého století n.l., jejich sasští protivníci, a stejně urputně i kněží nové křesťanské víry se svými keltskými odpůrci, žárlivě střežícím věkovitá kouzla druidů. Práva bezbranného prince Mordreda hájí přísahou vázaný královský levoboček Artuš, jehož láska k princezně Guineveře obohacuje román o věčný motiv sváru povinnosti a touhy po osobním štěstí.

janeicka
  18. 6. 2014, 15:34
Z úvodního dílu kronik o králi Artušovi jsem zprvu také měla rozporuplné pocity, především co se týče popisování druidských praktik. Všeobecně byly popisy hodně naturalistické a syrové, což je ale rozhodně velkým plusem - vzhledem k tomu, v jaké době se příběh odehrává. Takže jsem se s postupujícím dějem cítila jako přímý účastník Artušova dobrodružství :-) Hodně dobře byl také popsaný vztah Artuše a Guinevery, a co vše způsobil. Další díly si určitě ráda přečtu.
tomdra
  3. 4. 2012, 12:48
Tato kniha je fakt hrozná. Hrozně mě zklamala. Od začátku byla nudná. Další díly radši ani číst nebudu!
maratach
  5. 7. 2011, 19:04
V Cornwellově poutavém líčení, opřeném o hluboké a rozsáhlé znalosti historických událostí a dobových reálií, věrohodně ožívají postavy, které stály u zrodu jednotné britské říše a dodnes zůstávají symbolem středověkého rytířství.
joedrahr
  1. 10. 2011, 19:27
Je to hrůza. Nejde se tím prokousat. Celou dobu se tam nic neděje. Vůbec mě tahle kniha nenadchla...