Kronika válečníkova II - Ostrov mrtvých

Kronika válečníkova II - Ostrov mrtvých Originální název: The Warlord Chronicles II - Enemy of God

Oldag - 2000
ISBN: 80-85954-93-1

Oldag (2000) 80-85954-93-1 328

Oddaný přítel královského levobočka Artuše a jeho blízký spolubojovník Derfel se vydává hledat svou přítelkyni Nimui na kouzly obestřený Ostrov mrtvých. Derfel, Artuš i jejich spojenci, odolávají vpádům saských dobyvatelů i úkladům panovníků roztříštěných britských království a panství, očekávají pomoc a záchranu pro sebe i svou zemi již jen od záhaadného, nimbem tajemství obestřeného divotvůrce, kouzelníka Merlina. Merlin, duchovní vůdce staré keltské tradice a víry, nejmocnější z druidů, potíraných vítězícími křesťany, se k nim navrací z cest, na nichž hledal třináct magických pokladů Británie, její jednoty a síly. Pomůže Defelovi nalézt a osvobodit stoupenkyni druidských rituálů, a Artušovi vybojovat vítěznou bitvu, jež uhájí anglický trůn Artušovu přísežnému svěřenci, princi Mordredovi. Z šera legend i skutečné historie vystupují již i proslavení rytíři budoucího Artušova "kulatého stolu", Lancelot a Galahad, se svými láskami, tužbami a cíli, jimiž se přes propast věků přibližují díky autorovu mistrovství lidem dnešních dnů.

mattykratty
  29. 6. 2014, 22:56
mno při jistých jmen postav a měst si lámu jazyk, ale když už jsem projel druhým dílem, tak to dočtu celé, ale hledání svatého grálu bylo pro mě živější...