Boží bojovníci

Leonardo - 2010
ISBN: 978-80-85951-60-8

Leonardo (2010) 978-80-85951-60-8 479
Leonardo (2005) 80-85951-43-6 479

Pokračování historického románu Narrenturm z pera jednoho z nejuznávanějších autorů fantasy. Velká část děje se tentokrát odehrává v husitských Čechách.

Rames
  21. 9. 2011, 14:27
Narrenturm jsem nečetla a soudě podle Božích bojovníků ani číst nebudu.Příběch naprosto planý a uspěchaný.Autor se zřejmě těšil na konec, stejně jako já.
MatesS
  9. 11. 2012, 11:41
Stejný problém jako u prvního dílu. Je to trochu spletenec postav, paralelních dějů a historických reálií. Některé stránky jsem četl i 20 minut, než jsem se dostal ze zajetí nepochopení. Na druhou stranu se nám Reynevan pěkně vybarvil a musím říct, že v téhle knize jsem mu fandil mnohem víc, než v Narrenturmu.
Plue
  18. 9. 2015, 19:10
Zpočátku se mi do čtení moc nechtělo, byla jsem vržena do husitských Čech ne moc záživným popisem historických událostí. Pak se ale objevil Šarlej (na můj vkus ho tam bylo málo) a děj se dal do pohybu. Autor vcelku věrohodně popsal dobu husitskou a vyjevil i několik nadčasových myšlenek a citátů. Jako vždy nechyběly latinské výrazy a velké množství postav, po 1. díle na to ale musel být čtenář už připravený. Při čtení posledních stránek ve mě zamrazilo, očekávala jsem tragédii, která se však nekonala, škoda... :D
Zhabza
  21. 4. 2011, 18:25
Nechápu, kde Dragosani přišel k famózně zapracovanému ději. Možná četl jinou knihu, nebo jsem plně nepochopil autorův záměr.
To je ale výtka k ději, a na něm kniha zase tolik nestojí. Stojí spíš na zpracování prostředí, ve kterém se odehrává. Celek je čtivý, zábavný a poučný občas i k zamyšlení. To jsou všechno ingredience, se kterými Sapkowski pracovat umí a i když jsou namíchány v jiném poměru, než třeba u zaklínače, celek je stále velmi chutný.
maratach
  25. 2. 2012, 3:18
Druhý díl nového cyklu velmistra fantasy A. Sapkowskeho: Nastal rok Páně 1427. Pamatujete si ještě, co přinesl? * Na jaře vydal papež Martin V. Bulu Salvatoris omnium, v níž proklamoval nutnost další křížové výpravy proti českým kacířům. Zanedlouho byla sešikována kruciáta, která měla husitské apostaty ztrestat ohněm a mečem. Výprava byla důkladně připravena, peníze, věc pro vedení války prvořadá, byly pečlivě nashromážděny. Tentokrát, světe div seje nikdo nerozkradl. Jedni kronikáři míní, že křižáci byli poctivější, jiní tvrdí, že zlaťáky byly prostě jen lépe hlídány. Kruciáta se hnula začátkem července, týden po svátku Petra a Pavla, překročila hranice a vtrhla do Čech, značíc svou cestu mrtvolami a požáry. Inu horké bylo to léto roku 1427. Ptáte se, co na to boží bojovníci?
Neuroxerus
  25. 9. 2011, 19:54
Tuto knihu hodnotím stejně dobře jako Narrenturm...ještě bych přidal, že se mi hrozně zamlouvá, jak autor hledí na obě strany mince...kouká na to v čem vyznání husitů bylo dobré a stejně tak, jak bylo špatné a jak prvotní myšlenky po delším čase upadli do stínu zapomnění...
Smouk
  14. 2. 2012, 16:11
Negativní komentáře vůbec nechápu. Velmi inteligentní a přitom velmi čtivé, k tomu všemu z prostředí a doby, která má potenciál zaujmout českého čtenáře. Sapkowski je spisovatel špičkové úrovně, vysoko nastavenou laťku u ságy Zaklínače zde nesnížil, řekl bych že právě naopak; byť chápu, že se tato trilogie nikdy nedočká tak masové obliby jako zmiňovaný Zaklínač.
elenče
  21. 1. 2012, 17:58
Když tady čtu negativní komentáře, vybavuje si můj dojem z celé knihy a mám pocit, že ji hodně ublížil český překladatel, oproti polskému originálu se ztratila celá řada drobných nuancí a překlad změnil i styl autorova smyslu pro humor.
Dragosani
  1. 12. 2010, 19:59
Celkově geniální trilogie se spletitými událostmi,perfektně vykreslenými postavami a dějem,tak,jak je u Sapkowskeho zvykem!Střídá se realita doby husitské s famózně zakomponovaným románovým dějem Reinmara,který se setkává se všemi významnými osobami té bouřlivé doby okolo roku 1420.A když zabrousí do detailů rodových vazeb,heraldiky a toho kde a jak skutečně páni žili...to člověka pošle do kolen :))