Umlčené hlasy

Umlčené hlasy Originální název: Stolen voices

Vyšehrad - 2008
ISBN: 978-80-7021-905-8

Vyšehrad (2008) 978-80-7021-905-8 281

Soubor válečných deníků, jenž se Zlatě Filipović společně s Melanií Challenger podařilo shromáždit a který nyní vychází pod názvem Umlčené hlasy i v češtině, zachycuje univerzální zkušenost mladých lidí s válkou, ať už se odehrává kdykoliv a kdekoliv. Deníky jsou svědkem jejich zoufalství, zmatenosti, pocitů nespravedlnosti a bolesti, ale i každodenních událostí, snahy žít normálním životem, dospívání, naděje, humoru, plánů do budoucna... (Založil/a: skjaninka)

#deník
Zlata Filipovič Zlata Filipovič
*03.12.1980

Melanie Challenger Melanie Challenger

Ducii
  25. 11. 2015, 23:21
Povinná četba pro každého. Je to smutné, že spoustu lidí takto trpí. Spoustu nevinných lidí, dětí.. těžko si představit sebe v jejich kůži, přitom co stačí? Málo.. v dnešní době obzvlášť. Zaujaly mne především vzpomínky Japonce v USA, to jak tam byli Japonci omezováni a perzekuováni, trochu mi to připomnělo dnešní situaci muslimů v Evropě. Taky se na ně dívá většina skrz prsty, přitom jsou to úplně obyčejný lidi, kteří chtějí jen žít. Žít a nechat žít. Poučí se lidstvo někdy, že války jsou zlo?