Lidice

Lidice Originální název: Lidice

Pražská vydavatelská společnost - 2008
ISBN: 80-7250-368-5

Pražská vydavatelská společnost (2008) 80-7250-368-5 159

Lidice! Co všechno se skrývá pod tímto slovem. Znají je nejenom Češi, ale celý svět. Dokladem toho jsou časté návštěvy ze všech koutů naší země i z blízkého i vzdáleného zahraničí v Lidicích, zájezdy lidických žen a někdejších lidických dětí na pozvání do nejrůznějších zemí, přátelské styky a solidarita s místy podobných tragédií... Svědčí o tom zápisy v pamětní knize lidického muzea, pozdravy, které pošta doručuje do Lidic ze všech zemí naší planety. Trvalou připomínkou jsou obce, náměstí, ulice, sady, budovy, ale i dívky nesoucí toto jméno. Lidice se dostaly mezi hesla světových encyklopedií. Jejich jméno nese 73 měst a obcí v 16 zemích světa. (Založil/a: skjaninka)

Roman Cílek Roman Cílek
*04.03.1937

František Čermák František Čermák
*30.01.1940

Chorche001
  6. 2. 2013, 8:32
Knížka na to, že je to Literatura faktu, tak poměrně ucházející :)
Pro ty, kteří váhají nebo ještě nedočetli, tak vesměs doporučuji číst cca. po stranu 130 dál již je to zbytečné a je zde psáno již jen o projektu Památníku Lidice a člověk se začne (alespoň tedy já) trochu ztrácet ve všech těch číslech ohledně financování a dat nejrůznějších projektů.