Knih se jen tak nezbavíme

Knih se jen tak nezbavíme Originální název: N’espérez pas de vous débarrasser des livres

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0266-6

Argo (2010) 978-80-257-0266-6 240

Přihlížíme právě soumraku knihy? Obstojí kniha jako nosič informací i do budoucna, nebo se stane jen luxusním dárkovým artefaktem? Na podobné otázky hledá odpověď Jean-Philippe de Tonnac, francouzský novinář a spisovatel, v rozhovoru, který vedl s proslulým italským medievalistou, sémiotikem a spisovatelem Umbertem Ecem a s francouzským scénáristou Jeanem-Claudem Carrierem. Oba myslitelé si nejprve kladou otázku, zda se změnou formy - to jest přechodem k e-bookům - změní i samotný pojem knihy, a rozvíjejí širší úvahy o archivaci dat, uchovávání osobních vzpomínek a funkcích knihy coby nositelky kultury. Na přetřes se však dostanou i nečekaně praktické otázky: dá se například číst e-book ve vaně?

zdroj: kosmas.cz (Založil/a: Misoponia)

Abigor
  29. 3. 2014, 12:52
2 supercharismatiční lidi, jen co je pravda. Kniha je jejich dialog o knihách a jejich budoucnosti. Velice příjemné počtení a jejich naděje v to, že kniha nezanikne, mi dodala odvahu.
nef7
  13. 2. 2012, 23:20
Čtení této knihy vám zaručí jedno: být v dobré společnosti... Asi není co dodávat. Snad jen, že bych si vážně přála sedět s těmito pány od večera až do ranních brzkých hodin u sklenky vína a nasávat vůni jejich myšlenek, pozřít všechna jejich moudra. Kniha o knihách, dnešním světě a mnohém dalším... Přála jsem si, aby už nikdy neskončila.
snedy
  16. 6. 2014, 21:18
Dal bych půlku princezny a celé království za to, mít možnost s těmi pány sedět v místnosti a v posvátném tichu poslouchat. A zbytek princezny za to, abych se mohl do té debaty zapojit.