Cesta srdce

Cesta srdce Originální název: Cesta srdce

XYZ - 2008
ISBN: 978-80-7388-110-8

XYZ (2008) 978-80-7388-110-8 228

Již při svém prvním pobytu v Japonsku v roce 1990 jsem začal pociťovat touhu podělit se o svá poznání z oblasti japonského šermu i s těmi, kteří nikdy nedrželi, ani nebudou držet meč v ruce. Vždyť informace, které získáme, naše poznání, názory, ale též předměty, kupříkladu japonský meč, který jsem dostal od svého učitele, pana Jasumiči Ogino, jsou nám pouze propůjčeny - na dobu našeho života. Kniha, které jsem dal název Cesta srdce, je zrcadlem mé dvacetileté "Cesty" praktikování japonského šermu kendó. Rozhodl jsem se v ní spojit moudrá slova našich předků, mající vztah k samurajům, bojovým uměním i japonské kultuře, se svými vlastními zážitky. Za každým moudrem, rčením či názorem učitele, které jsem použil jako titulek článku, se skrývá moje příhoda, prožitek či názor. Vlastně - hlas mého srdce. Touto knihou mi osud plní mé dávné přání. A já budu rád, pokud v ní naleznete něco, co vám pomůže vidět svět kolem vás klidněji, plněji a radostněji. (Založil/a: skjaninka)

Vladimír Hotovec Vladimír Hotovec
*28.08.1953