Alice Garrigue Masaryková

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Togga - 2008
ISBN: 978-80-7308-189-8

Togga (2008) 978-80-7308-189-8 486

Nejstarší dcera prvního prezidenta ČSR Alice Masaryková je pro mnohé z nás osobou téměř neznámou. Leckdo ji možná pokládá "jen" za dceru slavného otce a jakýsi rodinný přívažek osobnosti T. G. Masaryka. Je však takové hodnocení oprávněné? Jak blízko, ši naopak daleko má k historické pravdě? Jaký byl vlastně skutečný život Alice Masarykové? Čím se tato žena blíže zabývala? Jaké byly její největší životní úspěchy a prohry? Jaký měla vztah ke svému slavnému otci a co si myslela o smrti svého neméně známého bratra Jana, čs. ministra zahraničí? Byla také publikačně a veřejně činná jako její otec a jaké měla v životě ambice? Na tyto a jiné otázky odpovídá monografie historika Radovana Lovčího, která vznikla na půdě Filozofické fakulty UK jako výsledek dlouholetého studia nejrůznějších archivních fondů i dobové literatury a tisku. (Založil/a: skjaninka)

Radovan Lovčí Radovan Lovčí
*11. 4. 1977